youngeagle_3

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Wolfbait

About youngeagle_3

 • Rank
  Survivor
 1. Merak uyandırdı bu haber. Yeni yiyecek kaynağı balık olma ihtimali var mıdır? Ama bu sefer de sınırsız balık tutulursa, o dengeyi bozar. Balık işi yaş gibi geliyor bana. Ayı desem, bu da saldırgan hayvan. Fişek sayısını artırlamaları lazım bu sefer de. Yoksa yine dengesiz olur. Kuş falan da olabilir belki. (: Yeni harita nasıl olur bilmem de, harbiden haritalar ufak kalacak bu oyun için. Şöyle devasa bir harita olması lazımdı gerçekten. Hani sistem değişmese bile, harita büyük olsa yine zaman geçirtir uzun süre.
 2. Crafting olacak zaten kesin ama inşallah gerçekçiliği bozmayacak bir crafting sistemi olur . Oyun için şu anda ne kadar mermi o kadar hayat desek yalan olmaz , fazla mermi de yok hep 5er 5er çıkıyor sağdan soldan . Oyuna şöyle bir terkedilmiş military base falan gibi bir yer ekleseler de güzel güzel lootlayabilsek o zaman 50 günü görürüz heralde . Aslında bu early access olayı yaygınlaştıktan sonra oyunlar yarım yamalak piyasaya sürülmeye başlandı. Mesela her erken erişim oyununda olduğu gibi bunda da dünya kadar eklemeler yapılabilir. Şöyle bir örnek vermem gerekirse, hadi diyelim fişek ürettik, bıçak ürettik, balta ürettik. Eee sonrası ne olacak peki. Şu kadarını söyleyim. Oynarken bütün her yeri gezip nesneleri topladıktan sonra yaptığım tek şey neydi biliyor musun. Sabah çıkıp bir geyik vurmak, etini alıp pişirmek, pişirmek için forage wood yapmak, su kaynatmak, yorulunca uyutmak. Fişekler bitince de ölmeyi beklemek. Oyun bundan ibaret bir zaman sonra. Bu sadece bana değil herkese böyle. Yani epey bir değişiklik gerekiyor gibi bu oyuna. Yani bu şekilde çok kuru yavan olacağını belli etti bana göre. 2. haritanın nasıl olacağını hiç düşünmüyorum. Çünkü sistem aynı olduktan sonra değişen sadece mekan olacak. Hikaye modu yarım günlük iş zaten. Hadi 1 diyelim. Valla artık bu erken erişim olayı çok yavan gelmeye başladı her oyun için. Bu halinden çok daha güzel olacağından şüphem yok fakat nasıl güzel bulduğum yanlarını söylüyorsam, hoşuma gitmeyen yanlarını da söylerim. Böyle kuru yavan kalmaz inşallah.
 3. Valla ne bileyim şöyle bir düşündüğüm zaman oyunun verdiğin imkanlarla bu hiç de mantıklı gelmiyor bana. Hani video olarak seri yapıyorsa bakalım izleyelim derim. Hani hep döngü yok diye bahsedip duruyoruz ya. Dağ evindeki yerde farkındaysanız mengene var bir tane. Onunla da item craftlama olayı olacak gibi geliyor bana. Hani ne olur, balta, bıçak, hatta fişek ve tüfek de olabilir diye düşünüyorum. Bekleyip görecez.
 4. Bana hiç mantıklı gelmiyor 100 gün veya 150 diyorsun. Oyunda toplamda 15 fişek var yanılmıyorsam. Tüfek olmadan hayvan vurmanın bir yöntemi var da biz mi bulamadık acaba. Bir de kurtların bıraktığı artıklardan alıyoruz bir kaç parça et. Oyunda bir açık falan mı buldular yoksa, veya cheat engine tarzı programlarla hile yapıp item mi dupelediler nedir. Az yapmadım bende zamanında o işi. Bilemiyorum. Video falan çekiyor mu bu yapanlar.
 5. Her oynamaya bir şey öğreniyoruz. Mesela bu dediğim hataları yapmazsanız uzun yaşarsınız. 20. günde öldüm maalesef. Toplamda 10 tane fişek vardı. 5 tanesini ıskaladım. Hep aceleci davranmam yüzünden. 5 geyik demek duruma göre 5-7 gün arası fazla yaşamak demek. Hatta baltayı yok etmeseydim yine bu süre uzayacaktı. Önemli ve ince detayla bunlar. En son var gücümle gizli yeri aradım fakat bulamadım. Dedikleri gibi random çıkıyor haritada. Belli başlı bir yeri yok o bölgenin. Orayı bulsaydım 5 fişek daha çıkacaktı diye tahmin ediyorum.
 6. Şuan 15. gündeyim ama ölmeye çok yakınım. Bazı hatalar yaptım. Eğer o hataları da yapmasaydım bu süreyi daha da uzatırdım. Haritada gizli bölge hariç her yeri gezdim. Toplanacak bir şey kalmadı yani. Hatalarımın bazılarını sıralamam gerekirse, 1-) 4 defa geyik ıskaladım. 4 geyik demek kafadan 4-5 gün daha hayattayım demek. 2-) 2 tane balta vardı. Birisini yanlışlıkla harvest dedim. Hatta yeri gelmişken buradan da söyleyeyim. Harvest kısmına bir de cancel tuşu koymaları gerekiyor. Bazen yanlışlıkla seçilebiliyor hızlıca yapacam diye. 3-) Baltanın diğerini de 0'a kadar düşürdüm. 0'a düştükten sonra tamir edilemiyor. Tamir ederim diye düşünmüştüm. 4-) Uzunca bir süre Forage wood kısmını evin içinde kullandım. Bunun zararı şudur. Evin içinde ararsanız sadece reclaim wood buluyor. Dışarda yaparsanız her çeşit yakacak buluyor. Bu hatalı hareket de yaşam süremi kısaltacak. Bu kadar hataya rağmen 15. gündeyiz. Kaç gün daha dayanırım bilmiyorum. Yiyecek olarak sadece geyik avlıyordum. Tüfek olmayınca ne avlayacaz hiç bir şey. Kurt bulup el ile öldüremeye kalkacaz. En fazla 1-2 defa olur bu dediğimde. Sonrası malum.
 7. İlk oynadığım zamanlarda bir defa denk gelmiştim. Nerede buldun diye soracak olursan hiç bir fikrim yok açıkçası. Onun gizli yer olduğundan bile haberdar değildim o zamanlar. Baya güzel malzemeler araklamıştım oradan. 2 odalı yer altında bir yer işte.
 8. Aslında birden düşündüm de, (nereden aklıma geldiyse) haritayı açamamamız daha iyi değil mi? Amaç yön duygusunu geliştirip hayatta kalmak değil mi? Betadan sonra harita açılıp da her yeri gösterecekse işi çok kolaylaştıracak. Sanki böylesi daha iyi gibi geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz?
 9. Bende tam tersini düşünüyorum. Ne kadar çok kişi aynı şeyleri söylerse, yapımcıların o kadar çok dikkatini çekecektir. Tabi çeviriyi ben yapmayacağım için yapacak olan arkadaşa bağlı söyleyip söylememesi. Bu tarz durumlar için çoğunluk oluşturmak önemlidir.
 10. Dediğin yer güvenlik açısından iyi ona lafım yok. Ama yeri çok sapa. Bir kaç dinlenmek için ideal fakat nereye kadar duracaksın. Sende biliyorsun ki illa çıkacaksın oradan. Oynadığım zamanlarda genelde oradan çıktığımda bir daha dönüşüm olmuyor oraya nedense. Camp office tercih ediyorum ben genelde. Benim sıkıntım çok koşmam. Yeri geldiğinde koşmamayı da öğrenmem gerekiyor.
 11. Oradaki kurt benim kabusum resmen. 100 kondisyonla bile girdiğim zaman öldüremediğim zaman çok oldu. Dün yine oynadım her şey o kadar güzel gidiyordu ki. Gölün oralardaydım. 1 saat uyumak istedim kulübede. Gözümü bir açtım tepemde kurt. Geriye sıçradım 1 saniyeliğine. Neyseki kurtu kaçırdım fakat bu sefer daha burada durmam dedim. Aksilik olacak ya. Dışarı bir çıktım bir fırtına. Göz gözü görmüyor. Yönümü de kaybettim mi. Aklım kurtta kaldı ya. Artık bir ev bulmak için dua ede ede gidiyom. Yorgunluk tavan. Yük ağır. Koşamıyorum ayrıca. O kadar güzel hazırlandığım oyunda bu tarz bir ölümle karşılaşmak hiç hoşuma gitmedi. Ben genelde camp office'yi kullanıyorum. Oranın merkezi bir yer olduğunu düşünüyorum. Bütün eşyalarımı oraya stokluyorum.
 12. Eksikler var elbette. Diğer forumda da paylaşım yapıyoruz. Ama orada yaptığımız orada kalıyor. En azından buradan sesimizi daha etkili bir şekilde duyurabiliriz diye düşünüyorum. Orada yaptığımız sadece tartışmaydı çünkü. Benim en beğenmediğim olay, yemek pişirirken ve su kaynatırken beni alıkoyuyor olması. Bari buradan kar edelim zaman olarak. O bir saat içerisinde belki farklı bir iş yapacam. En azından yaşam süremiz artar. Yine yazarız bol bol.