Ekim Güncellemesi

hunglasx

Recommended Posts

Bugün sabaha karşı yeni bir haber yayınlandı. Bu haberde oyunun Ekim ayı sonunda büyük bir güncelleme alacağından bahsediliyor.

Belirtilen güncelleme notları ise şöyle;

* Keşfedilecek yeni bir mekan

* Yeni bir yiyecek kaynağı

* Düzenlenecek olan açlık ve uyku mekanizmaları

* Ve henüz açıklanmayan birçok geliştirme

## GÜNCELLEME BİLGİLERİ SONU ##

özellikle yeni yiyecek kaynağını ve yeni mekanı çok merak ediyorum. siz neler düşünüyorsunuz?

Merak uyandırdı bu haber. Yeni yiyecek kaynağı balık olma ihtimali var mıdır? Ama bu sefer de sınırsız balık tutulursa, o dengeyi bozar. Balık işi yaş gibi geliyor bana.

Ayı desem, bu da saldırgan hayvan. Fişek sayısını artırlamaları lazım bu sefer de. Yoksa yine dengesiz olur. Kuş falan da olabilir belki. (:

Yeni harita nasıl olur bilmem de, harbiden haritalar ufak kalacak bu oyun için. Şöyle devasa bir harita olması lazımdı gerçekten. Hani sistem değişmese bile, harita büyük olsa yine zaman geçirtir uzun süre.

açlık düzenlemesi olarak umarım kalori azalması daha yavaş olur. şu an fazla hızlı. (gibi geliyor bana)

evet şuan çok hızlı gerçekten. yorulma olayı da çok abartı. 30 kilo yerine 31 kilo taşıyınca yorulma hızı neredeyse iki-üç katına çıkıyor. umarım bunlar düzeltilir...

güncelleme notları:

Büyük değişiklikler:

-Yeni sandbox haritası "coastal highway" eklendi.seyahat etmek için demiryolunu izleyin, (hidro santralin yanındaki tünel)

-Uzun vadeli açlık artık yorgunluğa etki ediyor, açlık nedeniyle yorgunluğumuzda artacak.

-Kalori eksikliği kavramı kaldırıldı

-Tüm Alt Koşullarına göstergelerin eklendi "Değişim Oranı". Bu Açlık, susuzluk, yorgunluk, ve Soğuk üzerinde daha ciddi durumların etkisini vurgulamak yardımcı olacak.(yani açlığınızın, soğuk hissinin yorgunluğun ve susuzluk hissinin azalık yükseldiğini rahatça göreceksiniz)

-Artık yorgunluk taşıma kapasitesini etkileyecek, yoruldukça yük kapasiteniz düşecek,(eskisi gibi direk 15 kg ye düşmeyecek yani)

-Oyuna tavşanlar eklendi.

-Artık çalışma masalarında tavşan yakalamak için tuzaklar yapabileceğiz bu tuzakları tavşan gördüğünüz yerlere koyarsanız 12 saatte bir tavşan yakalama şansınız olacak

-Yabani hayvanlar artık daha dinamik ve oyun boyunca değişecek şekilde doğacak (spawn) ve farklı araklarla göç edecekler

-Artık kurtlar durumumuza karşı daha duyarlı, zayıf olduğumuz anlarda bize daha agresif saldıracaklar.

-Kurtlarla yakın temasta envanterimizdeki en iyi silah seçilecek ve o silahla mücadele edeceğiz.(bıçak, levye, balta gibi)

-Artık odun ararken ne tür odun aradığımızı seçebileceğiz, eskisi gibi rastgele odun aramayacağız,

-Mystery Lake e tüfek koyulmuş, yeri ise rastgele.Yanlız sanırım Mystery Lake in olduğu bölgeden bahsediliyor.

-Aletlerde kullanıma göre çürüme azaltıldı, artık kullanmadıkça kondisyonları düşmeyecek ve daha uzun dayanacaklar, aynı şey giysiler içinde geçerli, fakat giysilerde geri bildirimlere göre dengeleme yapılacak.

-Aletler daha uzun dayacak fakat daha az bulunacak.

-Yiyeceklerin kondisyonu çabuk düşmeyecek.Çoğu yiyeceğin kalorileri arttırılırken, etlerinki düşürülmüş.

-Uykumuz rastgele bir şekilde, uyuduğumuz yatağa ve yere göre bölünebilecek,

-Ne kadar çok eşya taşırsanız, o kadar çabuk yorulacaksınız,

-İlk yardım malzemelerini bulmak zorlaşacak, artık onları ağırlıklı olarak medikal kutulardan bulabilirsiniz,

-Genel olarak malzemelerin bulunması zorlaştırıldı.

-Made very cold temperatures much more of a serious consideration. ?(çeviremedim tam olarak, ama galiba çok düşük sıcaklıkların daha ciddi etkileri olacak yazıyor)-

Küçük değişiklikler:

-Her iç mekandan toplayabileceğiniz odun sayısı artık sınırlı.

-Yabani hayat artık fırtınada spawn olamayacak,

-Artık geyikler oyuncunun varlığına karşı daha duyarlı.

-Gazetelerden ve gazete rulolarından kav(tinder) elde edebileceksiniz,

-Artık giysi parçasından bandaj elde edebilirsiniz.

- Tüm Mystery lake da malzemeler yenilendi,

-Artık ayak izleri ve kan izler daha uzun ömürlü olmakla beraber, hava koşullarından etkilecekler,

-Mermileri tek tek de bulabileceğiz, önceden sadece kutu halleri vardı,

-Kerosene artık ateş yakarken hızlandırıcı olarak kullanılabilecek,

-Birkaç yeni güvenli su kaynağı eklendi,

-Ayak izleri ve kan damlaları artık kaydolacak?

-Genel hata ve optimizasyon düzeltimi.

değişiklik listesini kendimce çevirmeye çalıştım, hatam varsa affola

ve yeni güncelleme ile gelen haritada çok loot malzemesi ile birlikte kurt var, dikkatli olun ;):D

güncelleme notları:

Büyük değişiklikler:

-Yeni sandbox haritası "coastal highway" eklendi.seyahat etmek için demiryolunu izleyin, (hidro santralin yanındaki tünel)

-Uzun vadeli açlık artık yorgunluğa etki ediyor, açlık nedeniyle yorgunluğumuzda artacak.

-Kalori eksikliği kavramı kaldırıldı

-Tüm Alt Koşullarına göstergelerin eklendi "Değişim Oranı". Bu Açlık, susuzluk, yorgunluk, ve Soğuk üzerinde daha ciddi durumların etkisini vurgulamak yardımcı olacak.(yani açlığınızın, soğuk hissinin yorgunluğun ve susuzluk hissinin azalık yükseldiğini rahatça göreceksiniz)

-Artık yorgunluk taşıma kapasitesini etkileyecek, yoruldukça yük kapasiteniz düşecek,(eskisi gibi direk 15 kg ye düşmeyecek yani)

-Oyuna tavşanlar eklendi.

-Artık çalışma masalarında tavşan yakalamak için tuzaklar yapabileceğiz bu tuzakları tavşan gördüğünüz yerlere koyarsanız 12 saatte bir tavşan yakalama şansınız olacak

-Yabani hayvanlar artık daha dinamik ve oyun boyunca değişecek şekilde doğacak (spawn) ve farklı araklarla göç edecekler

-Artık kurtlar durumumuza karşı daha duyarlı, zayıf olduğumuz anlarda bize daha agresif saldıracaklar.

-Kurtlarla yakın temasta envanterimizdeki en iyi silah seçilecek ve o silahla mücadele edeceğiz.(bıçak, levye, balta gibi)

-Artık odun ararken ne tür odun aradığımızı seçebileceğiz, eskisi gibi rastgele odun aramayacağız,

-Mystery Lake e tüfek koyulmuş, yeri ise rastgele.Yanlız sanırım Mystery Lake in olduğu bölgeden bahsediliyor.

-Aletlerde kullanıma göre çürüme azaltıldı, artık kullanmadıkça kondisyonları düşmeyecek ve daha uzun dayanacaklar, aynı şey giysiler içinde geçerli, fakat giysilerde geri bildirimlere göre dengeleme yapılacak.

-Aletler daha uzun dayacak fakat daha az bulunacak.

-Yiyeceklerin kondisyonu çabuk düşmeyecek.Çoğu yiyeceğin kalorileri arttırılırken, etlerinki düşürülmüş.

-Uykumuz rastgele bir şekilde, uyuduğumuz yatağa ve yere göre bölünebilecek,

-Ne kadar çok eşya taşırsanız, o kadar çabuk yorulacaksınız,

-İlk yardım malzemelerini bulmak zorlaşacak, artık onları ağırlıklı olarak medikal kutulardan bulabilirsiniz,

-Genel olarak malzemelerin bulunması zorlaştırıldı.

-Made very cold temperatures much more of a serious consideration. ?(çeviremedim tam olarak, ama galiba çok düşük sıcaklıkların daha ciddi etkileri olacak yazıyor)-

Küçük değişiklikler:

-Her iç mekandan toplayabileceğiniz odun sayısı artık sınırlı.

-Yabani hayat artık fırtınada spawn olamayacak,

-Artık geyikler oyuncunun varlığına karşı daha duyarlı.

-Gazetelerden ve gazete rulolarından kav(tinder) elde edebileceksiniz,

-Artık giysi parçasından bandaj elde edebilirsiniz.

- Tüm Mystery lake da malzemeler yenilendi,

-Artık ayak izleri ve kan izler daha uzun ömürlü olmakla beraber, hava koşullarından etkilecekler,

-Mermileri tek tek de bulabileceğiz, önceden sadece kutu halleri vardı,

-Kerosene artık ateş yakarken hızlandırıcı olarak kullanılabilecek,

-Birkaç yeni güvenli su kaynağı eklendi,

-Ayak izleri ve kan damlaları artık kaydolacak?

-Genel hata ve optimizasyon düzeltimi.

değişiklik listesini kendimce çevirmeye çalıştım, hatam varsa affola

ve yeni güncelleme ile gelen haritada çok loot malzemesi ile birlikte kurt var, dikkatli olun ;):D

tam da çevirmek için bilgisayar başına oturmuştum ki bu yazıyı gördüm. ellerine sağlık hocam. olur da aklınıza takılan bir yer olursa sorabilirsiniz.

yeni mekanda kurt sayisi epey artmis onla birlikte bulunabilen malzeme de epey artmis. devam eden oyundan yeni mekana gecince bi sasirdim. bu kadar malzemeyle ne yapacaz simdi diye. yalniz eski mekan daha bi sicak daha bi ev gibi geldi bana. yadirgadim yeni mekani :D zaten oyun kurtlarla kose kapmaca seklinde geciyor benim icin. kapidan disari cikar cikmaz deli dana gibi kosmaya basliyorum. evler de birbirine benzeyince karisiyo ne tarafa kosulacagi :D

spoiler icinde yaziyor olsam da detay vermeden sunu soyleyeyim: [spoil]herkesin mutlaka aklina gelmis olan bi olum seklini de oyuna eklemisler. tecrubeyle sabit ;)[/spoil]

hotfix 154 de bunlara dahil mi?

yok, hotfixte birkaç grafik bug u düzeltilmiş, kurt ve loot sayısı, ve bir kaç negatif durum düzenlenmiş o kadar

su anki haliyle kurt sayisi idare eder. en azindan eskisine gore her an saldiri tehdidi yok. onun disinda odun toplama isini degistirmisler. pek sevdigimi soyleyemem. hangi odun tipinden ne kadar toplanmasi gerektigini soyledikten sonra istediginizi elde edebiliyorsunuz. pek sans faktoru kalmadi gibi. hatta baltaya bile pek gerek yok. eski yontemle bunun ortalamasi daha ideal olur bence.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.