The Long Dark - Üssünüzü nereye kuruyorsunuz?

hunglasx

Recommended Posts

selamlar,

sizlere böyle bir soru sormak istedim. acaba üssünüzü nereye kuruyorsunuz, nasıl bir yol izliyorsunuz?

ben şahsen evvela silah ve balta çıkan yerlere gidiyorum ki buralar forestry lookout ile trapper's homestead oluyor. ardından ise camp office'e geçiyorum ve orayı da yağmalıyorum. şuan ki oyunumda (11. gündeyim) trapper's homestead'deyim çünkü hiç şansıma kurt görmedim ve aksine bir sürü geyik evimin önünde cirit atıyor. bir de küçük bir alan olduğu için yani tepelerin ortasında bir yerde olduğu için kurt geldiğinde illa ki görüyorsunuz ve rahatlıkla kaçabiliyorsunuz. ancak camp office resmen konya ovası gibi olduğundan pek korunaklı değil gibi geliyor bana.

ek olarak forestry lookout'a inip çıkma derdi olmasa herhalde süper olurdu. hem haritayı istediğimiz gibi keşfedip bir yol planı çizebiliyoruz, hem de camların saydam olduğu tek yer. dışarıyı rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Dediğin yer güvenlik açısından iyi ona lafım yok. Ama yeri çok sapa. Bir kaç dinlenmek için ideal fakat nereye kadar duracaksın. Sende biliyorsun ki illa çıkacaksın oradan. Oynadığım zamanlarda genelde oradan çıktığımda bir daha dönüşüm olmuyor oraya nedense. :) Camp office tercih ediyorum ben genelde. Benim sıkıntım çok koşmam. Yeri geldiğinde koşmamayı da öğrenmem gerekiyor.

Benim de ilk durağım Trapper's Homestead ve Forestry Lookout oluyor çünkü silah ve kesici aletler bulmamızı sağlayan yegane yerler buralar ve Carter Hydro Dam var tabi ordan da bazen silah çıkabiliyor . Ama ilk ulaştığım yer Forestry Lookout oluyor çünkü balta orda oluyor genellikle ve balta hem odun hem de bıçaktan sonra et toplamak için ikinci seçenek . Ordan direk dağlardan Clearcut yolunu izlemeden bir yerimi de kırmadan inmeye çalışarak Trapper's Homestead'a gidiyorum silah almak için . Orda genelde 2 gün konaklıyorum . Trapper's Homestead'tan direk Camp Office ve gölün etrafındaki kabinleri araştırıyorum ve bulduğum fazla fir firewood ve scrap metal gibi tamirat ile ilgili materyalleri Camp Office'e stokluyorum . Camp office Trapper's Homestead ve Carter Hydro Dam'e yakın bir yer olduğu için üssüm genelde burası oluyor . Genelde en son Carter Hydro Dam'e uğrayıp Fluffy kardeşimizi öldürmeye gidiyorum . :D

Dediğin yer güvenlik açısından iyi ona lafım yok. Ama yeri çok sapa. Bir kaç dinlenmek için ideal fakat nereye kadar duracaksın. Sende biliyorsun ki illa çıkacaksın oradan. Oynadığım zamanlarda genelde oradan çıktığımda bir daha dönüşüm olmuyor oraya nedense. :) Camp office tercih ediyorum ben genelde. Benim sıkıntım çok koşmam. Yeri geldiğinde koşmamayı da öğrenmem gerekiyor.

çıktım bile hocam :D

13. günde sisli bir havada öylesine yürüdüm sadece. nereye gittiğimi bilmeden saatlerce yürüdüm. önce zaten evvelden lootladığım camp office'e denk geldim, sonra oradan başka bir yöne doğru yürüdüm ve carter hydro dam'i buldum. buradaki malum kurt fluffy'den nasıl kaçacağımı düşünürken şansıma içeride kurt olmadığını fark ettim. silah ve 5 mermi buldum. herhalde 15. güne kadar rahat giderim diye düşünüyorum -tabii geyik bulabilirsem ve geyikten et alırken kurt falan saldırmazsa-

Aslında birden düşündüm de, (nereden aklıma geldiyse) haritayı açamamamız daha iyi değil mi? Amaç yön duygusunu geliştirip hayatta kalmak değil mi? Betadan sonra harita açılıp da her yeri gösterecekse işi çok kolaylaştıracak. Sanki böylesi daha iyi gibi geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz?

Aslında birden düşündüm de, (nereden aklıma geldiyse) haritayı açamamamız daha iyi değil mi? Amaç yön duygusunu geliştirip hayatta kalmak değil mi? Betadan sonra harita açılıp da her yeri gösterecekse işi çok kolaylaştıracak. Sanki böylesi daha iyi gibi geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz?

geçtiğimiz her yer açılacakmış haritada. bence de biraz sıkıntılı ya. zaten kısıtlı bir oyun alanı var, bir de harita koymak çok büyük kolaylık olacaktır. ben kullanmayı düşünmüyorum gelse de, böylesi daha zevkli. hatta bazen yönümü kaybetmeyeyim diye yere cloth falan bırakıyorum sanki ağaca bir bez parçası bağlıyormuşum gibi :) oyun bazı şeylere el vermese de hayal gücünüzü kullanarak daha gerçekçi hale getirip zevk alabilirsiniz bence.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.