The Long Dark - En çok kaç gün hayatta kaldınız?

hunglasx

Recommended Posts

Stalker modunda yeniden oyuna başladım. Bataklık bölgesinde başladım. Şuanlık 22 gündür gizemli gölde yaşam mücadelesi veriyorum. Henüz diğer haritara ayak basmadım. Gizemli gölde bulunan tüm mekanları gezdim. Bağırsak paraziti hariç bir sağlık sorunum yok. Bu parazite bir çare bulmam şart. Ormanda artık Reisi mantarı bulamaz oldum :( 
Balık da bir yere kadar idare ediyor. Tavsiyelere açığım.

long.jpg

• 1 month later...

Şu an Interloper zorluk seviyesinde 63. gündeyim. Oyuna Timberwolf Mountain bölgesinde başladım. Desolation Point bölgesinde ok başlarını, bıçağımı ve baltamı craft ettikten sonra Coastal Highway bölgesindeki Quanset Garage'da uzun süre yaşadım. Kibritim azaldığı için son olarak Magnifying Lens bulmak için Mystery Lake'de bulunan Camp Office'e geldim ve buldum da. ML'deki bütün mekanları lootladıktan sonra tekrar Quanset'e dönüp geri kalan eşyalarımı alacağım ve ML'e geri döneceğim. Hayırlısı bakalım.

Xbox One'daki kaydımda da Stalker zorluk seviyesinde 79. gündeyim. Mac'deki Interloper'da ölürsem Stalker'dan devam edeceğim.

On 23/12/2016 at 10:19 AM, Tastarakay said:

Stalker modunda yeniden oyuna başladım. Bataklık bölgesinde başladım. Şuanlık 22 gündür gizemli gölde yaşam mücadelesi veriyorum. Henüz diğer haritara ayak basmadım. Gizemli gölde bulunan tüm mekanları gezdim. Bağırsak paraziti hariç bir sağlık sorunum yok. Bu parazite bir çare bulmam şart. Ormanda artık Reisi mantarı bulamaz oldum :( 
Balık da bir yere kadar idare ediyor. Tavsiyelere açığım.

ML'deki bütün mekanları ve ormanları loot'ladıysan tek çare Coastal Highway'e geçmek. Parazitler iyileşmezse kondisyonunu geri kazanman zor ve sonu muhtemelen ölüm. O yüzden bir an önce stoklarını toplayıp Coastal Highway'e doğru yola çık.

• 4 months later...

seyyahta can sıkıntısından 56. günde öldüm ancak oyunu iyice çözdüm.Stalker modunda 11. günümdeyim terkedilmiş topraklarda başladım ok ve yay alıp coastal highway e devam ettim ordan da konserve ve flare topladıktan sonra ver elini pleasant valley.sinyal kulesinde bir tüfek ve askeri kıyafet topladım şuanda çiftlik evindeyim 2 tüfeğim 18 mermim var.18 mermi 18 geyik yaklaşık olarak 150kg hastalıksız et demek ki bu beni heralde bi 20 25gün götürür 

1 numaralı edit: 26. günümdeyim tüfeğimde 13 mermim var 4 kurt postunu kurumaya bıraktım kurt postundan mont yapınca çekip gideceğim bu diyardan.ya da belki ayı peşine düşer onun da derisinden mont yaparım.ama çok ağır oluyorum o zaman bilemiyorum

2 numaralı edit 29. günümde bi karkasın başında et ayıklamaya uğraşırken başımdan savdığımı sandığım 2 kurt tarafından telef edildim.DOĞA ANA NEDEN BENİ SEVMEDİN? en özenli oynadığım ve rahat 20 25gün daha yaşanabilecek bir hayatı kendi ellerimle 10kg et uğruna verdim.hem de "oh ne güzel geyiği de kurtlara öldürttüm mermim harcanmadı" diye düşünürken

Edited by Zoraki Diplomat

• 3 years later...
9 minutes ago, Sherlock Holmes 18 said:

Even though I survived 700 days, I don't understand why other people survive less, so after all, get on the hunt and do the same thing again. 

I mean, why do you survive so few days?

Çok mantıklı bir cümle kurdun tebrikler. Bunu forumun ingilizce kısımlarına yazarak çabanı devam ettirebilirsin.

• 2 months later...

Konu biraz hortlanmış olacak ama kısa süre hayatta kalanlar ve yazdıkları ortak nokta doğal faktörlerle değil oyunun loot'una bağlı kalarak hayatta kalmaya çalışması. Bu The Long Dark'ta yapılacak en büyük hata. The Long Dark çok çeşitli hazır yiyecek giyecek malzeme araç gereç bulunmakta ve oyun çeşitliliği için bu çok gerekli ama hepsi bir yanılsama. Çünkü asıl hayatta kalma sırrı doğaya ayak uydurup çevreyi keşfedip doğanın sağladığı kaynakları maksimuma getirmek. Örnek olarak giysiler ''Full Nature Set'' oyunda yapabileceğiniz en iyi giysi kombinasyonu hepsini hayvanlardan elde ediyorsunuz. Ağrı kesici olarak kuşburnu, antibiyotik olarak reishi mantarı, antiseptik olarak orman asması likeni, yiyecek olarak geyik, amerikan geyiği, tavşan. Kısacası doğaya ayak uydurmaya çalışın ve bulunduğunuz haritada öğreneceğiniz ilk şeyler doğal kaynakların konumu olsun. Kendi kişisel rekoruma gelecek olursak 210 küsur bir günde arabanın içinde soğuğa dikkat etmeden uyuduğum için donarak olmuştu çok eskiden. Şimdi youtube kanalımda aktif bir survival serim var zor modda ve 190. gündeyim. Gelip göz atabilirsiniz işe yarar bilgiler veriyorum.

Youtube Kanalım

• 10 months later...
  • 1 year later...